İçeriğe geç

SİLAH ARKADAŞI BARUT TEMİZLEYİCİ

Silah Arkadaşı Genel Amaçlı Silah Temizleyici, askeri silahlar ile av ve spor amaçlı silahlardaki barut, yağ, toprak, yüzeysel pas ve kurşun gibi kalıntıların hızla ve kolayca temizlenmesini sağlar. Üstelik amonyak da içermez. Dolayısıyla karıncalanma, oyuklanma, paslanma gibi korozyon etkilerine neden olmaz. Bekleneceği üzere, silah ve aksamlarına zarar vermeden güvenle kullanım sağlar.

Maalesef silah temizleme yağlarının barut temizleme özellikleri çok düşüktür. Bunun sonucu olarak, uzun süreli ve zahmetli harbileme işlemleri ya da fırçalama ile barut temizliği gerekir. Ayrıca av tüfeklerinde namluya sıvanan kurşunu gevşetme özellikleri de yoktur. Hatta etkisi zayıf ürünlerle temizleme sırasında silahlar bazen zarar da görmektedir.

BARUT TEMİZLİĞİNİN GEREKLİLİĞİ

Bilindiği üzere, barutun yanması sonucunda oluşan gaz basıncı, mermiyi namludan fırlatır. Ancak barutun yanması sırasında bazı sorunlar da ortaya çıkabilir. Bu sorunlar, silahın performansını, güvenliğini ve ömrünü etkiler.

Örnek olarak, barutun silahlarda neden olduğu sorunları üç ana kategoriye ayırabiliriz: aşırı basınç, aşırı ısınma ve kirlilik.

Silah ve namlularda barut temizliğinde etkili: Silah Arkadaşı Barut Temizleyici

SİLAH ARKADAŞI BARUT TEMİZLEYİCİ'NİN ÖZELLİKLERİ

Bileşim

Barut, Pas, Yağ ve Toprak Temizleme

Forte Arma Namlu Temizleme Köpüğü Üretim

Etkili Hammaddelerle Üretim

Forte Arma Namlu Temizleme Köpüğü Kalite

Üretim Sonrası Barutla Testler

Forte Arma Namlu Temizleme Köpüğü Performans

Üstün Barut Temizleme Etkisi

Barut temizleme ürünlerini farklı internet sitelerinden de satın almanız mümkündür.

Silah ve namlularda etkili barut temizleyici

BARUT TEMİZLİĞİNDE İSTENEN ETKİ

Silah Arkadaşı Genel Silah Temizleyici beklentileri karşılayan ve müşteri memnuniyeti sağlayan barut temizleyici üründür. Kurşunu gevşeterek av tüfeklerinin namlularının daha kolay temizlenmesini sağlar. 

BARUTUN NEDEN OLDUĞU SORUNLAR

Barutun yanması sonucunda oluşan gazlar ve katı atıklar, silahın içinde ve dışında birikir. Bekleneceği üzere, bu kirler, silahın hareketli parçalarının sürtünmesini artırarak aşınmaya neden olur. Ayrıca, kirler namlu içinde tıkanıklıklara veya patlamalara yol açabilir. Hatta, bazı barut türleri korozyona sebep olabilir. Yani, silahın metal parçalarını paslanır ve zarar görür.